Zabezpieczenia przed kradzieżą – rozwiązania wewnątrz i na zewnątrz domu

Bezpieczeństwo w domu
chambercontrol
Zabezpieczenia przed kradzieżą – rozwiązania wewnątrz i na zewnątrz domu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pogoda za oknem sprzyja dłuższym wyjazdom z dala od domu – i tak samo sprzyja włamaniom. Nic dziwnego, że chcesz skorzystać z wysokiej temperatury i decydujesz się na urlop poza miastem, jednak musisz mieć na uwadze, że pozostawiając posesję bez opieki, narażasz się na wizytę włamywacza. Dlatego przed  wyjazdem warto powziąć odpowiednie środki ostrożności, żeby z wakacji wrócić do domu w nienaruszonym stanie. Oto zabezpieczenia pozwalające zmniejszyć ryzyko odwiedzin nieproszonego gościa. 

Zamek antywłamaniowy

Efektowne włamania prosto z hollywoodzkich produkcji w rzeczywistości mają niewiele wspólnego z prawdziwym życiem. Włamywacze, zamiast wyważać drzwi kopniakiem, o wiele częściej decydują się na bardziej dyskretne zniszczenie zamka. Dlatego tak istotne jest, aby przy zakupie kierować się certyfikatami jakości i niezawodności. Oczywiście, wybór zamka jest nieco bardziej skomplikowany. Zwróć uwagę na wyróżnienie modeli do drzwi otwieranych z lewej i prawej strony, zamki główne oraz dodatkowe, a także podział w zależności od sposobu montowania. Możemy podzielić je na trzy podtypy:

  • skrzynkowe – wyposażone w kilka bolców lub zasuw;
  • wierzchnie – montowane na powierzchni drzwi bez konieczności wiercenia;
  • wpuszczane – montowane wewnątrz drzwi i zamykane na zatrzask.

Optymalna ilość zamków w drzwiach to trzy. Więcej zamków nie oznacza wcale lepszej ochrony. Wręcz przeciwnie, cztery lub więcej zamków mogą znacznie osłabić konstrukcję drzwi. Dlatego istotne jest dokładne zapoznanie się z ofertą, aby wybrać odpowiedni komplet zamków, dostosowany do drzwi wejściowych. Szeroką gamę zamków wieku różnych producentów oferuje: https://www.sparta.com.pl/pl/zamki.

Sejf

Pierwsze, co wpada w ręce włamywaczy, to niewielkie przedmioty o dużej wartości, jak biżuteria, zegarki, gotówka czy mała elektronika. Wszystko to łatwo wynieść z posesji, a później bez problemu spieniężyć. Już nawet niedużych rozmiarów sejf domowy zdecydowanie zmniejszy prawdopodobieństwo utraty najcenniejszych przedmiotów. Oczywiście, mowa również o rzeczach o wartości sentymentalnej, jak dokumenty, pamiątki i nośniki pamięci. Wszystko, czego nie chciałbyś stracić schowaj w jednym z sejfów z oferty https://www.sparta.com.pl/pl/kłódki-I-sejfy, a Twój urlop od razu stanie się spokojniejszy.

Klamki

Wybierając odpowiedni zamek do drzwi wejściowych, zwróć uwagę także na istotną rolę klamki. W połączeniu z solidną wkładką bębenkową stanowią dodatkową ochronę przed intruzami, a jak wiadomo, ostrożności nigdy za wiele. Dostępne pod adresem https://www.sparta.com.pl/pl/klamki mają wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem będzie również zamontowanie klamki z dodatkowym zamkiem w drzwiach do domowego gabinetu lub do piwnicy.

Wideodomofon

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego domofonu jest wideodomofon. Pozwoli Ci kontrolować, kto chce dostać się na Twoją posesję, a zapisany na dysku obraz może pomóc Ci w późniejszym zidentyfikowaniu sprawcy. Zdarza się, że włamywacze przed dokonaniem kradzieży robią dokładny rekonesans – dzwonią do drzwi o określonych porach i sprawdzają, kto jest w domu. Dane z wideodomofonu zapisują się zazwyczaj na kilka do nawet kilkunastu dni.

Sąsiedzi

Kiedy wyjeżdżasz na dłużej, poproś sąsiada o odbieranie poczty i podlewanie kwiatów. Regularne wizyty sąsiadów w opuszczonym domu mogą z powodzeniem zniechęcić potencjalnych włamywaczy. Jeśli zobaczą, że w środku palą się światła, a listy są regularnie wyciągane ze skrzynki, mogą nawet nie zorientować się, że właściciele posesji są w rzeczywistości na wakacjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni system filtracji dla twojego domu – przewodnik, jak zrobić to krok po kroku
/
Jak wybrać odpowiedni system filtracji dla twojego domu – przewodnik, jak zrobić to krok po kroku
Poznaj klucze do wyboru najsprawniejszych systemów filtracji wodnej dla Twojego domu. Krok po kroku, przewodnik, który pomoże Ci dokonać świadomego wyboru.
Polecamy