Funkcje i zalety smartwatcha

Technologie
chambercontrol
Funkcje i zalety smartwatcha
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy gadżeciarz i fan elektroniki uwielbia ułatwiać sobie życie, korzystając na co dzień z technologicznych nowinek. Już od dobrych kilku lat na rynku królują smartwatche i inne tego typu zegarki elektroniczne. Rzeczywiście, mają one wiele przydatnych funkcji i zalet. Poznaj kilka z nich!   

Monitorowanie i rejestrowanie snu   

Monitorowanie własnego snu jest niezwykle ważne niezależnie od Twojego stylu życia, wieku czy stanu zdrowie. Zarówno sportowcy, jak i ludzie, którzy sportu unikają, jak ognia, powinni zdawać sobie sprawę z tego, jak przebiega ich sen.. Ta funkcja w smartwatchu pomaga sprawdzić, jak długa była faza snu głębokiego, ile razy w ciągu nocy sen się osłabiał lub następowały wybudzenia, a te dane są ważne na przykład przy diagnozowaniu bezsenności. Dokładny monitoring snu daje Ci też obraz Twojego stanu zdrowia, ponieważ duża ilość stresu, niska jakość snu oraz problemy z zasypianiem odbijają się na organizmie. 

Śledzenie efektywności treningu   

Smartwatch to jeden z najbardziej popularnych wśród sportowców gadżetów. Opaska sportowa pozwala na ciągłe kontrolowanie stanu organizmu podczas ćwiczeń oraz rejestrowanie wyników w poszczególnych treningach Smartwatch sportowy posiada także wbudowany pulsometr, krokomierz oraz stoper, niektóre modele sygnałem dźwiękowym lub wibracjami wysyłają powiadomienie o tym, by podczas treningu regularnie się nawadniać. Te funkcje są niezwykle przydatne przy intensywnym wysiłku fizycznym, niezależnie od stopnia zaawansowania danego sportowca. Smartwatche dostępne na diliho.pl to świetny gadżet dla każdego sportowego maniaka. Niektóre modele zegarków posiadają możliwość konfiguracji z aplikacją na smartfona. Dzięki temu możesz rejestrować swoje wyniki zarówno z opaski, jak i z telefonu i jeszcze dokładniej śledzić efektywność swoich treningów oraz poziom codziennej aktywności fizycznej. .  

Smartfon na nadgarstku   

Jeśli lubisz słuchać muzyki podczas treningu, joggingu, czy na spacerze, z pewnością wiesz, jak uciążliwe jest ciągłe wyjmowanie telefonu i ponowne zabezpieczanie go, by nie wypadł podczas ćwiczeń. Na smartwatchu skonfigurowanym ze smartfonem możesz zmieniać muzykę, odbierać połączenia, smsy i powiadomienia, a nawet maile. Z inteligentnym zegarkiem na ręce nie musisz wyciągać telefonu przez cały dzień poza domem. To komfort, którego nie wiesz, że potrzebujesz, dopóki go nie zaznasz. Smartwatch na zawsze zmieni Twoją codzienność, podniesie efektywność pracy i aktywność w ciągu dnia, a także pozwoli Ci na niezakłócony i łatwy kontakt ze światem w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy masz przy sobie telefon, czy nie.   

Kontrola urządzeń w inteligentnym domu   

Wiele zegarków smart może konfigurować się z innymi inteligentnymi urządzeniami. Dzięki tej funkcji możesz kontrolować pracę sprzętów smart w swoim domu. Na przykład włączyć robota sprzątającego, telewizor lub system oświetlenia. Przez smartwatcha możesz też czuwać nad bezpieczeństwem swojego domu w każdym miejscu na świecie. Kamery monitoringu domowego czy czujniki ruchu mogą wysyłać na Twój zegarek powiadomienia dotyczące jakichkolwiek wychwyconych nieprawidłowości. W ten sposób możesz mieć kontrolę nad wszystkim, co dzieje się w Twoich czterech kątach pod Twoją nieobecność. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Ingo Joseph

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Smart oświetlenie w łazience – jak je rozplanować?
/
Smart oświetlenie w łazience – jak je rozplanować?
Ze względu na charakterystykę pomieszczenia łazienka jest najwilgotniejszym pomieszczeniem w domu.
Polecamy